KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218269
*
nr 1521 8269
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 19:04:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 20:48:35
1
1.500 kr
10/2 10:36:03
2
2.000 kr
10/2 17:39:48
3
3.000 kr
10/2 18:27:39
2
3.000 kr
10/2 18:27:39
3
3.000 kr (Budbetjänt)
10/2 18:28:01
2
3.200 kr
13/2 13:22:20
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1521 8269
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 20:48:35 | 1 | 1.500 kr |
10/2 10:36:03 | 2 | 2.000 kr |
10/2 17:39:48 | 3 | 3.000 kr |
10/2 18:27:39 | 2 | 3.000 kr |
10/2 18:27:39 | 3 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:28:01 | 2 | 3.200 kr |
13/2 13:22:20 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06